ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Tcanis
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
10
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
10 Saat 17 Dakika önce
Toplam Mesaj:
32 [0.84 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
32 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Talha Caniş
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Sakarya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

50 Lt 5d 1e Moli 10 Lt 1 Beta ———— Talha Caniş

SON 10 MESAJI

Yeni Akvaryum Soruları:ısıtıcı Ve Filtre
50 litre akvaryumum tetra 50w ısıtıcı ve kendinden motorlu pipo mevcut yeterli geliyor 65 litre içinde uygundur fakat küçük dediğiniz pipo ne ölçüde küçük?[EDIT]Tcanis,2024-05-15 22:11:09[/EDIT]
Akvaryumda Balık Tutan Adam
[QUOTE=LetsGreatAgain]Akvaryumun sade ve çok şık olmuş,

Bence Şu yapay bitkiyi çıkartıp bir tilki kuyruğu koyarsan mükemmel olur

Öyle gübre co2 filan istemiyor da bu gavur deli gibi büyüyor[/QUOTE]

Hocam su değişimlerinde çok az miktarda kaya tuzu kullanıyorum bitkiye sıkıntı olur mu
Akvaryumda Balık Tutan Adam
Merhaba değerli hobiciler [:)]

Akvaryumuma bir balıkçı olta atmış bekliyor [:)))]

Görüp çok beğenmiş olduğum bu dış dekoru sizinle paylaşmak istedim. Yüzen halkasını da yemleme noktası olarak kullanabiliyorsunuz[:3]

[VID]https://youtu.be/7OAjOfqbDEw?si=wsMw5WHTIEgM0uaQ[/VID]
Moli Akvaryumum
[QUOTE=HakanYILDIZ]Yüzlerce (belki bin adet) moli üretip sahiplendirmiş biri olarak akvaryumunuzda canlı bitki bulundurmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Canlı bitki sudaki nitratı tüketir, balıklara daha sağlıklı ve huzurlu bir ortam sağlar. Kendinden motorlu pipo filtrenin süngerini akvaryumdan alacağınız suyla haftada bir kez yıkayın. Filtreyle gelen filtre malzemesini (topçukları) ayda bir kez çıkarıp yıkayın, yoksa su akışını tıkayacak kadar kirleniyorlar. Yavrulara ve yetişkinlere canlı yem verirseniz üretim ve yavru gelişimi hızlanır. Artemia ve su piresini tavsiye ederim.[/QUOTE]
Moli Akvaryumum
Hakan hocam teşekkür ederim, pipo süngeri 2 haftada bir sıkıyordum tavsiyen üzerine haftalık su değişimlerinde sıkacağım. Altta bulunan biyotopların bi faydası var mıdır sizce ve varsa ömürleri var mıdır ne kadar süre kullanabilirim eğer çok gereği olmaz derseniz de ileri doğru çıkartsam mı topları
Lepistes Balığımız Hamile Mi
Evet yakın zamanda yavrulayacaktır [;)]
Moli Akvaryumum
Kumun türünü de bilmiyorum [:)))] 1 ay önce öyle petshopta siyah istediğim için 3 kürek doldurdum.
220lt Akvaryum Balık Tavsiyesi
Merhaba
Elbette kendi zevkinize göre balık seçeceksiniz ama saydığınız özelliklere göre yerinde duran ve hareketi yüzüşü az balık istemiyorsunuz anladığım kadarıyla.

Benim önerim canlı doğuran türü. Hacminiz gayet geniş. Hareketli canlılar yüzüşleri yüzüş hızının her türlü Olması arada akıntıya karşı s şeklinde bile kıvrılarak yüzmeleri hoşuma gidiyor. 50 litrede 5d 1e moli bakıyorum. İşten eve gelince en az 1 saat karşılarında onları izlemekten kalkamıyorum [:3] beni görünce yem vereceğim diye cama yapışıp yarışıyorlar 1 ayda bana alıştılar[:3]

Bitki işini ben de bilmiyorum evet elbette faydası vardır ama şart da olmadığı okuduğum makale ve tecrübemden anlamış oldum.

Yine de siz daha iyi bilirsiniz gözünüze hangisi hoş cazib gelirse petshopları gezin görün derim. Canlı doğuranın yanına da tetra türleri ekleyerek de ayrı bir zevk alabilirsiniz. Saklama alanı yaratarak da yavru alma zevkini kat kat yaşayabilirsiniz

[VID]https://youtu.be/5kMI1BXcxRE?si=UhKhjxF_W1AId4Iu[/VID][EDIT]Tcanis,2024-05-11 08:02:55[/EDIT]
Moli Akvaryumum
Aldığımda öyle geldi, leblebi büyüklüğünde sanırım seramik biyotop gibi bir şey
Moli Akvaryumum
Hocam bitkiyle uğraşacak vaktim olmaz diye düşünüyorum çok da bilgim yok şuanki kuma bitki olur mu hangisi olur pek bilmiyorum

Yavrularım da 25 günlük, 15 gün sonra izlenimli şekilde salacağım artık yavaş yavaş yavruları tanka

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.