ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Elips
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
15 Saat 31 Dakika önce
Toplam Mesaj:
50 [1.25 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
37 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Elif Güven
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Sivas
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Elif Güven 10 lt beta akvaryumu 4 lt beta akvaryumu 5 lt bitki fanusu

SON 10 MESAJI

Betam Hasta Mı
Hocam teşekkür ederim okudum yazıyı
Betam Hasta Mı
Şuan kurduğum akvaryuma cuma günü balığı koysam hastalık ilerlemezse zaten ilaca ihtiyaç yok
Betam Hasta Mı
Hocam birde tedaviyi bunda değilde 4 lt bir kap var sadece ısıtıcısı yok onda yapsam birşey olurmu ısıtıcısız 23 derece iki tarafında köpük var yani sıcaklık çok oynamaz diye düşünüyorum ama 23 de düşük
Betam Hasta Mı
Ney mantıklı olur dediniz lav kırığı mı
Betam Hasta Mı
Işığı var zaten fotoğrafta çekmedim de bana midye kırığı olmaz dediler lav kırığı da öneren oldu o yüzden aldım

Lav kırığının aralara pislik toplaması dışında başka bir zararı varmı o kadarını biliyorum sadece
Betam Hasta Mı
Evet haklısınız ben genelde poşetle geldiği gibi duran çok gördüm ama bazıları da çok iyi bakıyor balıklara

Şimdi lav kırığını ekledim suyunu koyuyorum direk sıfırdan kuruyorum o yüzden biraz oturması için balığı cuma günü koyacağım balık geçici olarak küçük bir kapta suyu aynı onun

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/244326/150520241741271.jpg[/IMG]
Akvaryumun son hali bu
Betam Hasta Mı
Hocam benim anlamadığım şey aldığım erkek betalar hep hastalanıyor dişilerim sapasağlam akvaryumda kum dışında bir yanlışlık mı var o akvaryumda dişi beta da baktım hiçbir şey olmadı hatta dişim şuan tam formunda sapasağlam
Betam Hasta Mı
Mikofish veya nitrofur alırım heralde burdaki akvaryumcularda varsa iyi olur eğer bulamazsam terramycin alırım yani o her eczanede varsa rahatça bulurum

Ben daha çok o süngerde kötü bakteri var diye düşündüğüm için iyice yıkamayı düşündüm zaten bugün yeniden kurunca süngeri takmayıp nitrozonu öyle kullanacağım eğer bir etki alamazsam mikofish veya nitrofur alırım
Betam Hasta Mı
Peki dediğim gibi süngeri öyle yıkamalı mıyım sonuçta iyi bakteriler de ölecek

Birfe trimmoycin vardı adını yanlış yazdımda ondan bulursam oda iyi olur değilmi yeme bulayıp versem
Betam Hasta Mı
Hocam ben pipo filtredeki süngeri tuzlu suda iyice yıkamayı düşünüyorum kumu lav kırığı ile değişeceğim aldığım yerde evet su koşulları uygunsuzdu ve küçük bir yırtılma vardı ve ben de iyileleceğini düşündüm suda catapoa yaprağı da var su koşulları belki dediğiniz gibi iyi değildir
Bendeki ilacı 1 haftadır kullanıyorum birşey göremedim belkide ben farkedememişimdir birde maalesef dediğiniz ilacı alamam biraz sorun çıkarıyor ailem
Ayrıca balığı metilen mavisinde banyo yaptırsam faydalı olur mu

Birde akvaryumda hem nitrozone hem de tuz kullansam bir zararı olur mu

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.