ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
25caliskan25
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
7
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
2 Saat 54 Dakika önce
Toplam Mesaj:
63 [0.91 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
52 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
emin çalışkan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

w

SON 10 MESAJI

Hangi Tür Karides?
[QUOTE=Kena]

10 karides den belki 3 ü kalır ama hayvanlar hep stres altında yaşarlar. ben kendim zamnında bunu yapmıştım bakınca akvaryuma karides bile göremiyordum [/QUOTE Karidesler ile lepisteslerin boyu neredeyse aynı ya ondan dedim. Platiler de aynı durum. Bilmem ne kadar mantıklı bir düşünce [:?]

[QUOTE=25caliskan25] Akvaryum bitkili olunca karidesler yaşar ve yavruların hepsi yaşamasa bile bazıları hayatta kalır diye düşünmüştüm yanlış mı düşünmüşüm [:?][/QUOTE] Sizce?
Hangi Tür Karides?
[QUOTE=Kena]Karidesi tek bakman gerek yoksa yavruları afiyetle yerler balıklar, 1 çift den anladığım dişi erkek sadece karides de öyle olmaz 1 e 3d şeklinde olur ama en aşşa o akvaruma 25 tane lazım

Alacaksan balıklardan vazgeç veya karideslerden [/QUOTE] Akvaryum bitkili olunca karidesler yaşar ve yavruların hepsi yaşamasa bile bazıları hayatta kalır diye düşünmüştüm yanlış mı düşünmüşüm [:?]
Moss Olmadan Karides Beslenir Mi?
40 litre içinde lepistes ve plati bulunan akvaryumda zemine marsilea hirsuta, sağ ve sol bacopa arka taraf da jawa fern windelow olacak şekilde turuncu sakura ya da kiraz karides beslenir mi? Bu bitkiler yeterli saklanma alanı oluşturur mu? Cevapları bekliyorum[:D]
Hangi Tür Karides?
Akvaryum 40 litre bitki olacak. İçinde lepistes ve plati olucak. Yakındaki bir petshop da Turuncu sakura karides 13 tl kiraz karides 15 tl mavi melek karides 15 tl. Sizce hangisini almalıyım? Hangisi daha dayanıklıdır? 1 çift alacağım. Alacağım türün ve yavrularının dayanıkı olmasını bu canlıdoğuran akvaryumunda bile yaşayibelcek olmasını istiyorum. Sizce hangisi? Kiraz karides mi turuncu sakura mı ya da mavi melek kadrides mi? Cevap yazarsanız sevinirim düşüncelerinizi bekliyorum[:D]
Hangi Canlı Doğuran Karması?
[QUOTE=shergata]bana kalırsa lepistes üretim yapacaksan 5 dişi 2 erkek al yapmayacaksan moscowlwrın erkekleri çok güzel direk hepsini erkek al karides konusndada moss bitkisini bol tut[/QUOTE] Direkt üretis satmak diye bir düşüncem yok ama 3-4 lepistes 40 litrede az görünecektir bence, o yüzden 1E 2D düşünüyorum. Sizcede mantıklı değil mi?[:?]
Peki ya plati? Uygun mudur? Görünüşü çok hoşuma gitti de[:D]
Başka düşüncesi olan yok mu?[:?]
[QUOTE=Saltuk Tatlı]
5 dark moscow erkek lepistes[/QUOTE] Neden? plati de güzel balıktır. Hem yavru mavru da olmayınca akvaryum çok boş durmazmı?
Cevap bekliyoruz...[zzz][EDIT]25caliskan25,2024-05-12 13:21:00[/EDIT]
220lt Akvaryum Balık Tavsiyesi
[QUOTE=GörkemS]90x45x55 akvaryumum bugün geldi, dış filtre olarak sunsun303a modeli 1400lt/H dış filtre ve 2 adet iç pipo filtrem var. Kum olarak eski akvaryumum dan kalma ve yeni ilave ettiğim silis kum, kayalarım ve köklerim var. Ama bir türlü besleyeceğim türe karar veremiyorum. Yunus veya S.p cikletler için hacim az deniyor, lepistes vb canlı doğuran lar ise canlı bitki istiyor. Geçmişte rainbow ciklet tecrübem oldu ve saklanan, olduğu yerde tüm gün duran veya yem vermek için yaklaştığımda bile deli gibi sağa sola kaçan türlerden de nefret ediyorum en nihayetinde bu bir hobi. Gece oturup izlemek zevk almak istiyorum. Akvaryumum 1e 6d olan bir koloni için az mı, veya canlı doğrunlar illa! Canlı bitki istiyor mu? Bu kadar keskin sınırları olmayan ve seyir zevki olan görmediğim bilmediğim balık tavsiyeniz varmı? [/QUOTE [QUOTE=GörkemS]90x45x55 akvaryumum bugün geldi, dış filtre olarak sunsun303a modeli 1400lt/H dış filtre ve 2 adet iç pipo filtrem var. Kum olarak eski akvaryumum dan kalma ve yeni ilave ettiğim silis kum, kayalarım ve köklerim var. Ama bir türlü besleyeceğim türe karar veremiyorum. Yunus veya S.p cikletler için hacim az deniyor, lepistes vb canlı doğuran lar ise canlı bitki istiyor. Geçmişte rainbow ciklet tecrübem oldu ve saklanan, olduğu yerde tüm gün duran veya yem vermek için yaklaştığımda bile deli gibi sağa sola kaçan türlerden de nefret ediyorum en nihayetinde bu bir hobi. Gece oturup izlemek zevk almak istiyorum. Akvaryumum 1e 6d olan bir koloni için az mı, veya canlı doğrunlar illa! Canlı bitki istiyor mu? Bu kadar keskin sınırları olmayan ve seyir zevki olan görmediğim bilmediğim balık tavsiyeniz varmı? [/QUOTE] Bence canlı bitki olayı hem seyir zevkini arttırıyor hem de akvaryuma bağlılığınızı arttırıyor. Canınız akvaryumda her şey aynı diye sıkılmıyor, bitkilerinizin gelişimini hatta çoğalmalarını izliyorsunuz. Anladığım kadarıyla canlı bitki zor diye düşünüyorsunuz ama çok kolay bakılabilecek bitkiler var. Elodea, Bacopa monnieri, Limon, Java fern ve mosslar gibi. Zemin bitkisi biraz zorlu bir iştir ama kolay ve dayanıklı zemin bitkisi marsilea hirsuta var diye biliyorum. Bana kalırsa bitkisiz bir canlı doğuran akvaryumu yarım kalmış bir akvaryumdur. Bitkiler ile yavruluk işinden de kurtulursunuz hem. [:)]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.