ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
teyfooo
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
02 Temmuz 2015 15:52
Toplam Mesaj:
23 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Teyfik KILIÇ
Doğum Tarihi:
01 Şubat 1978
İl:
Mugla
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Teyfik KILIÇ

SON 10 MESAJI

Akvaryum silikonu
zaten antibakteriyel silikonun fiyatı da akvaryum silikonuna yakın ben akvaryum silikonu kullanmanı öneririm. en azından kafan rahat olur. 2 gün sonra aklında soru kalmaz.
Cam esnemesi.
2 mm esneme belki bişey yapmaz ncak akvaryumunuzun dayanıklılığını azaltacaktır. darbelere karşı daha dayanıksız olacaktır. o yüzden ben kuşak attırmanızı öneririm.
Elektriksiz Filtre!
o şekilde çalışmaz ancak yukarı çıkan kısma bir hava motoru veya ısıtıcı koyarsan(ısıtıcı suyu ısıtır ısınan su yukarı çıkar sirkülasyon olur) hava motoru pipo filtre tarzı filtreleme yapar tabi ayrı motor da koyabilirsin ancak bu şekilde sürekli bir döngü olmaz.
Sehpa Kırılırmı Acaba ?
Ortadaki dikme zarar görmediği sürece bişey olmaz.
üst yatay parça dikey parçaların üstüne yerleşmiş onun kırılması için önce orta dikmenin esnemesi gerekir. orta dikmede esneme yoksa kafa takmanıza gerek yok. strafor koymanızda fayda var diye düşünüyorum. ancak biraz daha ince olabilirdi. Kalın strafor akvaryumun sallanmasına neden olabilir.
sağlıklı balıklar dilerim.
Ufak Demasoninin Yavruları :)
Öncelikle yavruların hayırlı olsun. senin kendi balıklarını bizden daha çok düşüneceğine eminim. arkadaşların da seni eleştirmek maksadıyla değil de balıkları daha çok rahat ettirmek amacıyla söylediklerini düşünüyorum. ancak gözünden kaçabilecek bazı şeyler olabilir. mesela kabloyla bağlamışsın sanırım şişelerin birini kablolardaki metaller ne kadar sağlıklıdır bilmiyorum. sinekliği silikonlamışsın inşallah akvaryum silikonudur. sağlıklı balıklar dilerim.
yeni akvaryum
http://www.akvaryum.com/forum/tropheus_akvaryumu_hk_k447872.asp
bu linki incelemeni tavsiye ederim öncelikle.
İstediğiniz Renk Kullanın !
güzel fikir tebrikler. ışığa biraz filtre yapar biraz karanlık olur gibime geldi ama yine de denenebilir.
110*50*60 Akvaryum fiyat ve sorular
1.İkinci el olmasının sana bir zararı yoksa o ölçülerde bir akvaryumu forumda bulabilirsin çok daha ucuza malolur.
2. silikonlar zararlı olabilir salınımları şu kadar sürede veya şu şekilde geçer diyemeyiz.
3.sunta ve köpük olursa bir sorun çıkmaz.
hayırlı olsun sağlıklı balıklar.
akvaryum yaptırdım
Arkadaşların dediği gibi sorun olacağını sanmıyorum. ancak içinde su varken camın esnemesini kontrol et kayıt ve kuşak camın esnemesini azaltır. su dışa basınç yapar camı esnetir bu esneme kritik noktayı geçerse cam patlar esneme fazla ise bir süre sonra birleşim yerlerinden sızdırma yapabilir. esneme yoksa boşa kayıt ve kuşak attırmanıza akvaryuma müdahale alanınıza gerek yoktur.
akvaryumunuz hem en hem de yükseklik olarak çok fazla değil
Pipo Filtre ÇAlışma mantığı
Pipo filtrenin mantığı hava kabarcığı filtrenin alt tarafından üst tarafa çıkarken üzerindeki suyu da üst tarafa iter ve bir dolaşım olur. hava sürekli gelirse su sürekli üstten havayla çıkar. Kum şelaleleri ile ilgili videoları incelemen daha kolay anlamanı sağlayacaktır.
http://www.youtube.com/watch?v=cu1w5Gnan60
gibi

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.